آخرین خبرها
خانه / مقالات / نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

نکاتی برای خرید چرخ خیاطی

1آیا شما هم از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید برای خود و یا اطرافیانتان لباس بدوزید.ما مقاله چگونه یک خیاط ماهر شوید؟ را به شما پیشنهاد میدهیم.

چرخ خیاطی یکی از وسایلی است که معمولا در تمام خانه ها یافت می شود و هر شخص با توجه به توانایی خود در زمینه خیاطی و همچنین با توجه به بودجه اقتصادی خود چرخ خیاطی را انتخاب و خریداری می کند.
انواع چرخ خیاطی

برای خیاط شدن به یک چرخ خیاطی خانگی نیاز دارید. چرخ ها انواع و اقسام مختلفی دارند از جمله:

۱٫مسافرتی
۲٫چرخ های خانگی
۳٫صنعتی
۴٫سردوز
۵٫میان دوز
۱٫چرخ های مسافرتی

چرخ های مسافرتی بسیار کوچک هستند و معمولا فقط یک ردیف دوخت می زنند.
این چرخ برای دوخت درزهای پاره شده کفایت می کند.
شما می توانید آن را همراه با ۲ یا ۳ رنگ نخ به مسافرت ببرید.

6

۲٫چرخ های خانگی

چرخ های خانگی  با مارک های مختلف در بازار موجود هستند. این نوع چرخ خیاطی برای استفاده خانم های خانه دار ساخته شده بنابراین قادر به انجام چند نوع دوخت است تا آنها بتوانند با استفاده از یک چرخ خیاطی یک لباس کامل را بدوزند. با این وجود این چرخ خیاطی ها قادر به دوخت برخی از پارچه های ضخیم نیستند. همچنین کارهای سنگین و زیاد را نمیتوان ا این چرخ ها انجام داد زیرا چرخ دنده های آن ها معمولا از جنس پلاستیک یا نایلون هستند. شرکت های تولید کننده چرخ خیاطی های خانگی عبارت هستند از چرخ خیاطی مارشال، چرخ خیاطی کاچیران، چرخ خیاطی ژانومه و … .

3

۳٫چرخ خیاطی های صنعتی

برخلاف چرخ خیاطی های خانگی که چند نوع کار را انجام می دهند، هر کدام از چرخ خیاطی های صنعتی به طور خاص مخصوص یک نوع دوخت هستند و به صورت تخصصی یک کار را انجام می دهند .چرخ های صنعتی معمولا قیمت بالاتری از چرخ های خانگی دارند و در تولیدی ها و مکان های صنعتی به کار می روند.این چرخ ها در طول روز ساعت ها مورد استفاده قرار می گیرند از این رو موتور و دینام های بسیار قوی دارند.. بنابراین اگر می خواهید مزون بزنید یا خیاطی را به عنوان حرفه خود انتخاب کنید بهتر است چرخ صنعتی داشته باشید.

5

۴٫چرخ  سر دوز

چرخ های سر دوز نیز برای پاک دوزی و جلوگیری از ریش شدن لبه های پارچه کاربرد دارد. البته برخی از چرخ های سردوز امکانات دیگر هم دارند.
برای مثال پولک دوزی، مهره دوزی، نـــواردوزی، قیطون دوزی، مرواریددوزی و… نیز انجام می دهند.

4

۵٫چرخ میان دوز

چرخ میان دوز نیز وسط پارچه و نه لبه پارچه دوخت می زند و پاک دوزی می کند.
دوخت آن بسیار تمیز است و بیشتر برای تی شرت ها و لباس هایی کاربرد دارد که می خواهید همزمان روی پارچه  هم پاک دوزی و هم دوخت انجام شود.

2

نکاتی مهم برای خرید چرخ خیاطی

۱٫ابتدا دقت کنید که ماکو گرد باشد . هرگز چرخ های ماکو دراز نخرید ، زیرا این نوع چرخ ها ارتعاش زیادی دارند ، در صورتی که چرخ باید بدون صدا و ارتعاش کار کند .

۲٫یک چرخ خیاطی خوب باید پارچه را هم به طرف جلو و هم عقب بدوزد. چرخ باید دارای دستگاه مخصوصی باشد که فشار نخ را طبق شماره هایی که روی دستگاه نقش شده بدون آن که باعث پاره شدن نخ بشود کم و زیاد کند.

۳٫ چرخ باید دارای پایه فشار دهنده قوی باشد که به وسیله آن بتوان انواع پارچه های ضخیم و درزهای کلفت را دوخت.

۴٫جا ماکوی چرخ باید طوری قرار گرفته باشد که برای تمیز کردن مجبور نباشید چرخ را کج کنید و دارای جعبه فولادی باشد و با باز کردن بتوان به آسانی آن را تمیز کرد.

۵٫ چرخ شما باید از نوعی باشد که در کلیه نمایندگی های مجاز آن وسایل تعمیر و سرویس آن موجود باشد.

۶٫بعضی چرخ ها علاوه بر دوخت مستقیم و منظم دوخت های زیگزاگی با عرض و طول های متفاوت هم انجام می دهند و دوخت های زیگزاگی مورد استعمال بسیاری از جمله برای تزئین دارند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>