آخرین خبرها
خانه / مقالات / مد جذاب و ایرانی (سیب)

مد جذاب و ایرانی (سیب)

آتنا چرونده طراح برند لباس زنانه «سیب» می‌گوید استفاده از نقوش ایرانی هم‌چون نگاره‌های کاشی از جمله ویژگی لباس‌های زنانه‌ای است که طراحی کرده است. گزارش تصویری از طرح‌های برند «سیب» را ببینید.

آتنا چرونده طراح برند لباس زنانه “سیب” در ایران است. او درباره این‌که چرا اسم “سیب” را برای این برند لباس زنانه انتخاب کرده به قصه هبوط آدم و حوا به زمین اشاره می‌کند.
طراح برند لباس زنانه “سیب” می‌گوید: «داستان هبوط آدم و حوا به زمین از سیب شروع شد. این داستان به طور نمادین سفری را شرح می‌دهد که طی آن انسان با تجربه درک و شهود و تکامل رشد می‌کند تا به بهشت بازگردد.»
آتنا چرونده می‌گوید سیب برای او نماد رشد و تکامل است و به همین دلیل این اسم را برای برند لباس زنانه خود انتخاب کرده است.
رشته تحصیلی آتنا چرونده گرافیک است. او به غیر از طراحی لباس در زمینه‌های عکاسی و دکوراسیون داخلی فعالیت کرده است. آتنا چرونده از سال ۱۳۹۰ با راه‌اندازی برند “سیب” وارد دنیای مد ایران شده است.
آتنا چرونده: «ایجاد هماهنگی در رنگ، فرم، جنس پارچه و هم‌سویی با مدل لباس خط مشی من در طراحی‌هایم است.»
طراح برند “سیب” می‌گوید استفاده از نقش‌های ایرانی هم‌چون نگاره‌های کاشی و نقوش فرش که جلوه‌ای از هویت و اصالت ایرانی هستند، از جمله ویژگی‌های لباس‌های زنانه‌ای است که او طراحی کرده است. طراح برند “سیب” می‌گوید از عناصر ایرانی در کارهایش استفاده می‌کند تا بتواند حس شرقی بودن را در آنها پیاده کند و به آنها جذابیت ببخشد.
در سال‌های اخیر صنعت مد در ایران پیشرفت زیادی کرده و بر شمار طراحان لباس افزوده شده است. طراح برند “سیب” می‌گوید در حال حاضر رقابت در زمینه مد در ایران بالاست. به دلیل همین رقابت کیفیت لباس‌های برندهای مختلف نیز در ایران بالا رفته است.
آتنا چرونده: «شرایط بسیار ایده‌آل‌تر می‌شد اگر فضای بهتری برای تبلیغات، عرضه و رقابت وجود داشت و اگر از صنعت مد حمایت بیشتری می‌شد تا محصولات ایرانی راحت‌تر راهشان را به بازار مد دنیا باز کنند.»
طراح برند “سیب” می‌گوید قصد دارد در کارهای آینده‌اش کار رنگرزی، چاپ سنتی و نقاشی روی پارچه را هم خودش انجام دهد.
طراح برند “سیب” معتقد است طراحی مانتو مختص کشور ایران است و بر اساس نیاز و سلیقه مردم از دل فرهنگ ایرانی بیرون آمده است. آتنا چرونده: «بنابراین خوب است که مانتو علاوه بر داشتن طراحی مدرن اصالت سنتی خودش را حفظ کند.»

 

 

 

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>