آخرین خبرها
خانه / مقالات / راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان

راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان

شیوا شیبانی طراح لباس زنانه برند “Sheen” در ایران در گفت‌وگو با دویچه وله از طرح‌هایش و راه‌یابی به هفته فشن میلان می‌گوید. آن‌طور که او می‌گوید: «مردم ما غالبا درگیر رنگ مشکی هستند و این مسئله جای تاسف دارد.»

شیوا شیبانی متولد کرمان و طراح لباس زنانه برند “Sheen” در ایران است. اخیرا طرح‌های او به “Milan Fashion Week Street Style” راه پیدا کرده است.

از شیوا شیبانی می‌پرسم ویژگی مشترک طرح‌های شما چیست؟ او می‌گوید: «از رنگ‌های شاد روشن استفاده می‌کنم. شخصا رنگ‌های تیره را به هیچ عنوان دوست ندارم.»

شیوا شیبانی: از نظر فرهنگ بصری، به خاطر شرایط پوششی که داریم، متاسفانه خیلی نمی‌توانم مانور بدهم و طراحی عجیب و غریب داشته باشم. چون مردم ما حاضر به استفاده از چنین پوششی نیستند و غالبا درگیر رنگ مشکی هستند. این مسئله جای تاسف دارد.

شیوا شیبانی فارغ التحصیل رشته گرافیک از “دانشگاه سوره” است.

شیوا شیبانی درباره راه‌یابی به هفته فشن میلان به دویچه وله می‌گوید: «کارها برای اساتید در ایتالیا ارسال شد. طرح‌ها را پسندیدند و ایتالیایی‌ها برخورد بسیار خوبی داشتند. این هفته مد بعد ازنیو یورک و لندن در تاریخ ۲۵فوریه ۲۰۱۳در میلان برگزار شد. بعد چند مجله مد ایتالیایی از مجله “glamour” طرح‌هایم را منتشر کردند.»

از او می‌پرسم چه طور وارد رشته طراحی لباس شد؟ شیوا شیبانی: تقریبا از ۱۴سالگی بازی کردن با پارچه از علایق‌ام بود. برای خودم و اطرافیانم لباس طراحی می‌کردم. اطرافیان و اقوام اصرار می‌کردند که چرا این کار را برای عموم انجام نمی‌دهم، تا این‌که از تابستان پارسال تصمیم گرفتم با برند “Sheen”، لباس زنانه طراحی کنم.

آیا لباس مردانه هم طراحی می‌کنید؟ خیلی وقت است که دوست دارم این کار را انجام دهم ولی به خاطر نبودن آقایان در اطرافم وقت نشده است.

در سال‌های اخیر صنعت مد در ایران پیشرفت بسیاری کرده و طراحان لباس زیادی وارد این عرصه شده‌اند.با افزایش طراحان مد و فشن در سال‌های اخیر اولین جشنواره مد و لباس در ایران برگزار شده است.

شیوا شیبانی انتقادی هم دارد از کپی کردن کارهایش در فضای مجازی. او می‌گوید: «عکس برخی طرح‌هایم را که در فضای ‌ مجازی می‌گذارم، برخی از روی طرح‌ها کپی می‌کنند. او می‌گوید: «یکی دوتا از کارهایم را کپی کردند و من خیلی اوقات مجبور می‌شوم و عکس خیلی ازطرح‌هایم را در فضای مجازی منتشر نمی‌کنم. این طرح‌ها حاصل ساعت‌ها بی‌خوابی و بازی کردن با پارچه‌ها جلوی آیینه است که برخی به راحتی آن‌ها را کپی می‌کنند.»

 

راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان
راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلانراهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان  راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان
راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلانراهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان راهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلانراهیابی طراح ایرانی لباس زنانه به هفته مد میلان

 

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>