آخرین خبرها
خانه / اخبار / اولین نمایشگاه گروهی پوشاک سنتی بانوان ترکمن

اولین نمایشگاه گروهی پوشاک سنتی بانوان ترکمن

IMG_4998

اولین نمایشگاه گروهی پوشاک سنتی بانوان ترکمن در تاریخ ۱۳ مرداد ۹۳ توسط جناب آقای دکتر سلیمان عباسی نماینده محترم شهرستان گنبد در مجلس شورای اسلامی در محل آموزشگاه خیاطی طرح نو شهرستان گنبدکاووس افتتاح گردید. ایشان ضمن تقدیر و تشکر از هنرمندان مشارکت کننده در این نمایشگاه، حمایت خود از این گونه حرکت های هنری مردمی را اعلام فرموند.

در این نمایشگاه که با مشارکت و همت گروهی از بانوان هنرمند ترکمن برگزار گردیده، آثار هنری ارزنده ای به نمایش در آمد. لباسهای سنتی ترکمن و هم چنین لباسهای مجلسی با طرح و نقش و نگار ترکمنی توسط خانم فرشته مهماندوست ارائه گردید.

خانمها اغول تاج طالبی، مریم طالبی و صاحب جمال طالبی نیز گروهی همکار از تهران بودند که در این نمایشگاه مشارکت داشتند. لباس‌های سنتی ترکمنی، مانتوهایی با برش ترکمنی و رومیزی هایی که طرح‌ها و نقش و نگارهای ترکمنی بر روی آن نقاشی و یا چاپ دستی شده بود از جمله کارهای جدید ایشان بود.

خانم فریبا مهماندوست نیز با کلکسیون زیبایی از لباس‌های بچگانه در این نمایشگاه مشارکت داشتند.

IMG_3420

نمایشگاه‌های اینچنینی که توانمندی های بانوان ترکمن را در راستای احیاء سنن اصیل و ارزشمند ترکمنی به نمایش می گذارد از افتخارات بانوان این مرز و بوم بوده و ماندگاری هنرهای سنتی ترکمن را موجب می‌شود.

این نمایشگاه تا ۱۵ مرداد ادامه دارد و بازدید برای عموم آزاد است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


+ 2 = 7

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>