آخرین خبرها
خانه / اخبار / نمایشگاه توانمندی‌های زنان در تلفیق هنرهای سنتی ترکمن / حفظ و توسعه فرهنگ بومی

نمایشگاه توانمندی‌های زنان در تلفیق هنرهای سنتی ترکمن / حفظ و توسعه فرهنگ بومی

مارقوش/ یاشار نیازی: امروز دوشنبه ۱۳ مرداد ساعت ۹ صبح نمایشگاهی از توانمندی‌های زنان در تلفیق هنرهای سنتی و بومی ترکمنی در گنبد افتتاح شد.

همزمان با هفته ملی مهارت در گنبد کاووس با ابتکاری از طرف خانم مهماندوست مدیر آموزشگاه طراحی و دوخت طرح نو یکی از آموزشگاه‌های غیر دولتی وابسته به فنی و حرفه‌ای کشور  نمایشگاه هنرهای دستی از توانمندی‌های زنان برگزار گردید.

در این نمایشگاه که با محوریت تلفیق هنرهای سنتی و بومی ترکمن و همگام با مد روز دنیا برگزار می‌گردد، آخرین دستاورد‌ها و توانمندی‌های بانوان گنبدی در بخش هنرهای دستی و تهیه لباس‌ها و مانتو‌های مد رو با تلفیق سنتی، اجتماعی، فرهنگی و بومی ترکمن صحرا به نمایش گذاشته‌ شد.

نمایشگاه توانمندی‌های زنان که به همت مهماندوست مدیر آموزشگاه طرح نو اجرا می‌شود در نوع خود در ترکمن صحرا و گنبد اولین بار است که توانمندی‌ها و برنامه‌های دولت را در راستای مشارکت زنان در توسعه و اقتصاد کشور در طی ۳ روز برگزار می‌نماید.

Jpeg

حضور دکتر عباسی، نماینده مجلس شورای اسلامی گنبد، قره خاکپور (رئیس اداره منابع طبیعی گنبد)  و رئیس فنی و حرفه‌ای گنبد؛ مهندس عباسی همچنین رئیس اداره ارشاد اسلامی گنبد؛ داورزنی در مراسم افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های زنان در محل آموزشگاه طرح نو بسیار پر معنی و پر رنگ بود.

حضور چهره‌های سیاسی و اجتماعی گنبد در افتتاحیه نمایشگاه اهمیت نمایشگاه را می‌رساند و تشویقی برای ایده‌های نو و طرح‌های اینچنین در میان اقشار مختلف جامعه خواهد بود.

این نمایشگاه تا تاریخ ۱۵ مرداد ماه از ساعت ۹ صبح الی ۹ شب برای بازدید عموم آزاد می‌باشد.

یاشار نیازی

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

Jpeg

عکاس: یمنی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>